Portal Planinskega društva Mislinja

NOVA VABILA

Program dela 2022
Na spodnji povezavi je objavljen program dela za leto 2022:
Program dela 2022
 

VREMENSKI PODATKI

OČIŠČEVALNA AKCIJA 2021 Natisni E-pošta
Avtor: Peter Zupanc   
nedelja, 23 maj 2021
dsc_7139-002 OČIŠČEVALNA AKCIJA PLANINSKIH POTI V soboto, 22. maja, smo planinci PD Mislinja izvedli tradicionalno akcijo »Očistimo planinske poti«, za katere skrbi naše društvo. Kljub temnim oblakom, ki niso napovedovali nič dobrega, smo se odločili, da akcijo izpeljemo. Joc nam je razdelil zaščitne rokavice in vrečke za smeti, ter določil skupine. Dve skupini sta se zapeljali na Roglo. Prva skupina je s pomočjo motorne žage odstranila podrta drevesa, ki so ob snegolomu padla na planinsko pot. Druga skupina je počistila pot od Rogle do Mislinje. Drugi dve skupini pa sta se zapeljali do Pastirskega stola, kjer sta se ločili. Ena je nadaljevala pot po položni poti mimo Mrzlega studenca do Grmovškovega doma in nato do Dovž. Druga skupina se je povzpela po strmi poti na Črni vrh in naprej proti Ribniški koči, od tu pa po spodnji poti proti Mislinji. Med našim delom smo beležili tudi, kaj bo potrebno še postoriti na naših planinskih poteh. Ugotovili smo, da bo potrebno predvem obnoviti markacije in določene smerne table, kar bomo opravili v najkrajšem možnem času. Po končani akciji smo se zbrali v gostišču Vagon na malici in se dogovorili, kje na planinskih poteh bo potrebno še kaj popraviti. Veseli nas, da se kljub večjemu številu pohodnikov v planinah v lanskem in letošnjem letu to ni poznalo na količini pobranih smeti. Tekst: Ivan Arko Fotografije: Jože Hribar Peter Zupanc Oglejte si fotografije.
 

OBRAZEC ZA PRIJAVO


Ste pozabili geslo?
Ustvari nov uporabniški račun

BODITE OBVEŠČENI!

Z registracijo na našem portalu boste vključeni tudi v sistem obveščanja o aktivnostih našega društva!
konv4Preko elektronske pošte Vam bodo posredovana aktualna vabila na pohode in izlete...
Če še niste registrirani, lahko to storite tukaj.